loading

Zbytky iluzí

Jitka Prokšová

Readers ratings: Not rated yet

Zbytky iluzí

Tři ženy a šest mužů – devět spolužáků, kteří spolu kdysi strávili pět let studentského života na jedné z pražských fakult. Nyní se současní čtyřicátníci znovu scházejí na chalupě, kam je pozval na víkend jeden z nich. Je to osamocený statek v Novohradských horách, vzdálený několik kilometrů od nejbližší vesnice. Bylo by to idylické místo, kdyby nezačal padat sníh. Kalamita, která skupinu odřízne od okolního světa, je rozbuškou mezilidských vztahů. A tak vyplavou na povrch dávno zapomenuté křivdy či dříve nevyřčená vyznání. Jedna z žen navíc tají, že mezi své spolužáky přijela patrně naposledy. Zbývá jí pár měsíců života, které však události tohoto nechtěně prodlouženého víkendu natrvalo poznamenají…

 

O autorce:

 

Jitka Prokšová (1962) se narodila a žije v Plzni. Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze, kde v roce 2004 získala doktorát. Pracuje jako odborná asistentka na katedře matematiky, fyziky a technické výchovy ZČU v Plzni a jako vedoucí oboru Diplomovaný oční optik na VOŠ v Plzni. Je spoluautorkou jedenácti učebnic a skript a publikovala více než čtyřicet článků v odborných časopisech a sbornících.

Beletrii začala psát až jako čtyřicetiletá.

Autorsky se také podílela na sborníku povídek Malá vánoční knížka (2009), dále na antologii západočeských spisovatelů Na dva západy (2010), nebo na sborníku povídek bavorských a západočeských spisovatelů Herzenslandschaften – Krajiny našich srdcí (2011). Příležitostně také publikuje v časopisu Plzeňský literární život.

 

Bibliografie:

Zbytky iluzí (NAVA, 2008)

Cestou ven se neohlížej (NAVA, 2010)

Láska po kapkách (MOBA, 2011)

Anděl s druhým křídlem (MOBA 2011)

Past na duši (MOBA, 2012)

Odvážní a čekatelé (MOBA 2014)

Čtvrtá úroveň (MOBA, 2015)

Slupky minulosti (MOBA 2018)