loading

Rudyard Kipling - Kniha džunglí

AuthorAdmin

Readers ratings: Not rated yet

Rudyard Kipling - Kniha džunglí

Zvířecí epos v próze odehrávající se až na dva příběhy v indické džungli, a to v oblasti Seoni ve svazovém státě Madhjapradéš. První kniha obsahuje sedm, druhá osm povídek, respektive novel. Ty jsou uvedeny krátkou básní a na konci každé z nich jsou uvedeny další básnické texty, doplňující vyprávění. Více než polovina z nich (tři v prvním a pět ve druhém dílu) se týkají malého indického chlapce Mauglího (anglicky Mowgli), kterého unesl z vesnice lidožravý tygr a zachránila jej vlčí smečka. Tyto příběhy jsou někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny Mauglí, což prý znamená ve zvířecí řeči Žabáček (jméno dostal chlapec od své adoptivní vlčí matky). V knize totiž zvířata spolu rozmlouvají, lidé však o tom vůbec nevědí a jejich řeč nevnímají. Mauglí se však řeči zvířat naučí a stane se plnohodnotným obyvatelem džungle i příslušníkem vlčí smečky.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Knihy_d%C5%BEungl%C3%AD

=============

O autorovi:

Joseph Rudyard Kipling zvuk, narozen v Londýně, byl britský spisovatel, novinář a básník, první britský nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1907.

=============

Toto dílo podléhá licenci pro nekomerční využití a je na Internetu ke stažení zdarma z různých zdrojů, čehož jsme si plně vědomi a licenci Creative Commons nebo jinou respektujeme. Protože ale na stránkách BeBookStar.com nelze distribuovat díla zdarma, bude veškerý zisk z prodeje tohoto díla využit pro podporu nezávislých autorů nebo na projekty mající za cíl zvýšit úroveň sečtělosti dětí. Zisk nebude využit na rozvoj stránek BeBookStar.com!