loading

Karel Poláček - Bylo nás pět

AuthorAdmin

Readers ratings: Not rated yet

Karel Poláček - Bylo nás pět

Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky. Kouzelná knížka, napsaná v době okupace, byla zároveň i autorovým posledním dílem a našla velkou odezvu mezi čtenáři všech kategorií.

Bylo nás pět  je humoristický  román   Karla Poláčka , ve kterém autor vzpomíná na své dětství v  Rychnově nad Kněžnou . Vypravěčem a zároveň hlavním hrdinou je školák Petr Bajza a jeho čtyři kamarádi: Čeněk Jirsák, Antonín Bejval, Éda Kemlink a Josef Zilvar z  chudobince. Kniha je poměrně volným sledem jednotlivých příhod a dobrodružství, jež potkávají vypravěče a jeho kamarády.

Román napsal Poláček krátce před odchodem do  Terezína  v roce  1943 , poprvé vyšel rok po  druhé světové válce . Roku  1995  bylo dílo zfilmováno jako  stejnojmenný  šestidílný televizní  seriál, který se těšil a stále těší veliké popularitě.

==============

Toto dílo podléhá licenci pro nekomerční využití a je na Internetu ke stažení zdarma z různých zdrojů, čehož jsme si plně vědomi a licenci Creative Commons nebo jinou, pod kterou toto dílo spadá, respektujeme. Protože ale na stránkách BeBookStar.com nelze distribuovat díla zdarma, bude veškerý zisk z prodeje tohoto díla využit pro podporu nezávislých autorů nebo na projekty mající za cíl zvýšit úroveň sečtělosti dětí. Zisk nebude využit na rozvoj stránek BeBookStar.com!