loading

Konečně pořádný manuál - 5 zaručených cest do záhuby autora.

14.8.2018 | Rady a návody

Konečně pořádný manuál - 5 zaručených cest do záhuby autora.

 

Také už Vás nudí manuály, které Vám ukazují tu správnou cestu, na jejímž konci Vás budou všichni objímat, plácat po ramenou a vzívat Vás jako literárního poloboha? Nuda! My Vám dáme manuál, jak spolehlivě zašlapat svoje sny, promrhat mládí a skončit na kolenou se slzami v očích.

1. Buďte sami!

Je to přeci self-publishing, ne? Takže už podle názvu - nepotřebujete nikoho! Editoři jsou matláci, v programu malování jste jako doma, k čemu formátování, když Comic Sans MS vypadá nejlépe, Pé Dé Efko vytvořit umíte. Hurá do toho!

2. Sekněte s prací, self-publishing je sázka na jistotu!

Spočítat si to umí každý, v česku je 10 milionů lidí, gramotnost je téměř stoprocentní. Vaše veledílo si koupí odhadem… ať stojíme nohama na zemi - každý druhý a pod „kilčo“ za kus nejdete. Matika hraje s Vámi, tady není možné neuspět!

3. Hlavně "Pšššt!"

Vaše kniha bude jedno velké překvapení, nikdo to nebude čekat, ani nikdo z rodiny. O to více se potom strhne mánie, takže plán je jasný – nikomu ani muk! Ani na fejsu, ani nikde jinde!

4. Na první dobrou!

Netestovat, nezkoušet, hlavně nikomu nedávat číst před vydáním – ještě by Vám někdo ukradnul příběh a celé know-how. Ten příběh o klukovi s jizvou na čele bude pecka a VY to víte. Ten pocit, že všechno vyjde na první dobrou, nebojte, ten je naprosto správný! Pokud Vám někdo bude dávat rádoby rady, neberte ji/ho vážně. Patrně tomu vůbec nerozumí a pravděpodobně jenom závidí vaši odvahu, bohatství a slávu na obzoru.

5. Budget "nula"! O to větší bude zisk!

Hlavně zbytečně neutrácet! Marketing se v dnešní době dělá sám (bude to „virál“), o externí spolupráci už byla řeč, „pí arko“ není třeba – budou o tom psát všichni… a rádi. Nic nepromýšlet předem, nejlepší je nechat věci živelně plynout. Pokud náhodou někdo bude chtít tištěnou verzi knihy, v práci si jí může v pohodě vytisknout.

Pokud jste se rozhodli jít cestou self-publishingu a poctivě jste si odškratli body 1-5 s pocitem „hotovo“, gratulujeme! Pravděpodobně už pláčete.