loading

5 základních faktů o BeBookStar.com (pro autory)

29.7.2018 | Články

5 základních faktů o BeBookStar.com (pro autory)

 

Přemýšleli jste o tom, že byste zkusili publikovat své dílo na BeBookStar.com? Asi máte v hlavě tyto otázky. Ano, jsme vševědi, takže rovnou odpovídáme.

Kdo se může stát autorem na BeBookStar.com?

Kdokoliv, kdo má odvahu, kuráž a nápad. Fotografové, cestovatelé, grafici, básníci, reportéři, investigativní novináři, pokračovat ve výčtu bychom mohli ještě dlouho. Máte nápad, máte touhu, máte motivaci? Nečekejte! Zítra budete litovat, že jste nezačali psát včera.

Jaká je zodpovědnost autora?

Zodpovědnost autora je poměrně vysoká, protože BeBookStar.com je v roli distribuční sítě. Pokud pomineme obsahovou odpovědnost, kterou bereme za samozřejmost, autor na svá bedra bere i technickou stránku svého díla – formátování, soubory v žádaných formátech (doporučujeme pokrýt tři základní – ePub, Mobi, PDF a další).

Jak funguje cenotvorba a proč se cena  díla v čase mění?

Systémem cenotvorby chceme podpořit čtenáře, aby zkoušeli a objevovali nové autory, nová díla, nové žánry. Zároveň jsme skálopevně přesvědčeni, že autor si nějakou odměnu za své dílo zaslouží, proto není možné nabídnout své dílo zdarma. Chceme tak podpořit autory, aby na BeBookStar.com byla distribuována pouze díla, která stojí za to si koupit.

Každé dílo začíná na stejné ceně, a to na 10,- Kč bez DPH, což se u některých rozsáhlejších děl může jevit pro autora jako prodělečné. My to vnímáme jako autorovu investici do marketingu a propagace. S každým nákupem cena NErovnoměrně roste a zastaví se na ceně, kterou si autor navolil při nahrávání díla. Parametry, které ovlivňují cenotvorbu každého nákupu (jak rychle cena poroste a kde se zastaví), po nahrání již nelze měnit. Je dobré si věci pořádně promyslet a nastavit si tak správná očekávání.

Jak funguje provizní systém pro autory?

Autorům se snažíme z částky vyčlenit co největší podíl a vždy vycházíme z částky bez DPH. Aktuálně je provize pro autory nastavena na 83%.

Jak funguje vyplácení odměn?

Za každý zrealizovaný nákup Vašeho díla Vám připíšeme provizi na účet. Po dosažení minimální hranice pro výplatu si můžete zažádat o převod na Váš účet. Aktuálně je minimální hranice nastavena na 1000,- Kč (nebo ekvivalent v jiné měně), bezpoplatková hranice je 3500,- Kč (nebo ekvivalent v jiné měně), maximální částka pro výplatu není stanovena.