loading

5 základních faktů o BeBookStar.com (pro čtenáře)

30.7.2018 | Články

5 základních faktů o BeBookStar.com (pro čtenáře)

Jak funguje systém nákupů na BeBookStar.com?

BeBookStar.com funguje jako klasický e-shop, ve kterém už jste někdy určitě nakupovali. Proces registrace, košík, výběr zboží, recenze a hodnocení uživatelů, to vše už určitě znáte.

Opravdu BeBookStar.com funguje jako klasický e-shop?

Máme svá specifika, která odráží naši filosofii, pohled na problematiku a co si myslíme, že je správné. To nás může řadit do kategorie netradičních e-shopů. Tou asi nejzásadnější je, že u nás nejsou žádné slevy. Nehledejte zlevněné tituly, nehledejte zboží v akci. My netvrdíme, že tento přístup z byznysového hlediska nefunguje, naopak. Všichni víme, jak jsou češi slevami až posedlí. Ale je to ukázkový příklad, že slevy se neslučují s naší filosofií. Jestli jste narazili na knihu, kterou si myslíte, že by stálo za to vyzkoušet, kupte si jí. Podpoříte tím autora a nezávislou scénu. Že přeci jenom čekáte, až kniha bude v akci?

Máme pro vás ještě jednu zásadní ifnormaci...

Ceny se v průběhu času mění, ale nikdy neklesají. Pokud si přeci jenom dáte čas na rozmyšlenou a na stránky se vrátíte třeba i hned druhý den, kniha může být už jenom dražší. Pokud budete mít štěstí, cena se nezmění. Cenu za dílo a to, jak se cena za dílo mění, má pevně v rukou přímo a pouze autor, který si nastaví základní paramatry cenotvorby. Zbytek už hlídá systém.

Máme celý článek věnovaný principům, na kterých stavíme. Přečtěte si ho, uvidíte, že „čteme stejnou stránku.

Jak můžu za soubor zaplatit?

Způsobů je hned několik. Ceny za díla se většinou pohybují v řádech desetikorun a lze koupit i jednotlivá díla kartou. Nic před Vámi neschováváme, proto se sluší na tomto místě říci, že v případě malých transakcí placených kartou je započten transakční poplatek. Tento poplatek je nám účtován stran banky a rozhodně na něm nevyděláváme. Skládá se z fixní částky a % z nákupu. Je zavedený proto, že chceme, aby naprostá většina částky šla přímo autorovi. Pokud bychom tento poplatek (který je v řádech jednotek korun) vzali na sebe, museli bychom ponížit autorský podíl, což nám nepřijde fér.

Tou nejsnadnější cestou je nabití kreditu.

Jakou výhodu má nabití kreditu?

Nákupy budou mnohem pohodlnější a rychlejší. Celý proces bude jenom o vašem výběru a přidávání titulů do osobní knihovny. Kredit navíc můžete později „porcovat“ na menší části a vytvářet z nich „dárkové poukazy/kódy“, které můžete někomu věnovat jako dárek.

 

Jaké autory na BeBookStar.com najdu? Proč nemáte v nabídce třeba Michala Viewegha?

BeBookStar.com se zaměřuje na tzv. „indie“ autory. Slovo „indie“ je zkratkou „independent“, tzn. nezávislých autorů. Jsou to autoři, kteří mají psaní čistě jako hobby, psát je baví, vydání klasickou cestou je pro ně moc nákladné, riskantní, časově náročné. Tak to zkusí čistě digitální formou. Což samozřejmě nezakazuje známým autorům zkusit vydat něco svépomocí, třeba i pod jiným uměleckým dílem. Tímto stylem to udělala i J.K. Rowlingová (autorka ságy o Harry Potterovi), když vydala detektivku jako Robert Galbraith (celý článek). Nicméně vydávání díla svépomoci má své výhody a nevýhody.

Ale tomu se věnujeme v samostatném článku.

V budoucnu se chceme zaměřit i na nezávislou komixovou scénu a distribuci audio-knih, tzn. díla, která jsou svým formátem trochu specifická.